Vrlo često se susrećemo sa neugodnim mirisom u kupaonici pogotovo pri promjeni vremena.
Razlog tome je nekvalitetno postavljen sifon, naravno, kad isključimo druge mogućnosti neugodnog mirisa kao npr: prljavo rublje, nedovoljno prozračena prostorija, ostale nečistoće.
U tijeku gradnje vrlo malo, gotovo nikako, se posvećuje pažnja postavljanju podnog sifona u kupaonici koji kasnije rezultira pojavljivanjem neugodnog mirisa.
Sifon bi trebalo postaviti i uskladiti sa ostalim visinama u stanu tako da on bude najniža točka u kupaonici te tako osigurati svoju osnovnu funkciju, skupljanje eventualnog viška vode koji bi se pojavio.
U slučaju tradicionalnih podnih sifona koji ima plastično kućište sa tuljkom i metalnom rešetkom, vrlo često se to plastično kućište postavi nepravilno tako da tuljak koji bi trebao izvršavati svoju osnovnu funkciju, sprječavanje izlaska mirisa, on zbog dubine plastičnog kućišta ostaje ne uronjen u vodu, te na taj način neugodan miris izlazi van iz kućišta u prostoriju.
Postoje dva rješenja ovog problema:
-
produžiti tuljak tako da on i dalje može izvršavati svoju funkciju (sprječavanje neugodnog mirisa)
-
zamjeniti postojeći sifon kvalitetnijim
Naravno, prvo rješenje je znatno jeftinije jer ne zahtjeva štemanje i kupovinu novih pločica koje su u tom slučaju potrebne, no ako planirate renovirati kupaonicu onda svakako predlažem zamjenu ovog sifona budući da je sama konstrukcija pogrešno postavljena
Danas se pojedine zgrade grade sa ostavama u podrumu koji ima mogućnost postavljanja perilice rublja tako da sifon u kupaonici građevinari rado vole izbjeći, budući da on stvara probleme u korištenju.
Također neki vodoinstalateri pri samoj gradnji rado vole staviti podne sifone koji nisu prolazni, odnosno kroz njih voda ne teče nego su završni, odnosno voda u njima stoji.
U takvim sifonima voda se mora ulijevati kako ne bi došlo do isušivanja samog sifona te tako došlo do neugodnog mirisa u kupaonici.
Nadamo se da će vam ovaj savjet pomoći.
Za više informacija ili savjeta KONTAKT INFO →